ЯБЛУНЕВА ПЛОДОЖЕРКА

ЯБЛУНЕВА ПЛОДОЖЕРКА – нічний метелик активується  в травні при температурі понад 15 градусів, одна самка відкладає до 200 яєць по одному на кожен плід. Друге покоління відкладає яйця в кінці липня , початок серпня. Для боротьби із шкідником застосовують ФЕРОМОННІ ПАСТКИ, але повністю усунути проблему цим методом не вдається. Можна власноруч виготовити пастки для плодожерок. Для цього необхідно на дерева розвішати надрізані пластикові пляшки, вечором залити їх перебродженим компотом або варенням. Уночі метелик летить на цей запах і тоне в рідині. На сад достатньо 4-5 таких приманок. Ефективний препарат АКТАРА, який винищує більше 40 видів шкідників, але на плодожерку не діє. Тому необхідно використовувати КАЛІПСО, КОНФІДОР МАКСІ, МОСПІЛАН, КОРАГЕН.

ГРУШІ шкодить листоблішка, яка окуповує молоді пагони подібно до попелиць. Цей шкідник виділяє липку патоку, що є сприятливим середовищем для розвитку грибкових хвороб. Дієвим препаратом у цьому випадку є АКТАРА.

СЛИВА– нищать урожай слив СЛИВОВА ПЛОДОЖЕРКА та ТОВСТОНІЖКА Проти них варто провести дві обробки перша коли розмір плодів досягає як квасоля, а друга обробка в стадії коли плоди починають набирати забарвлення. Велику загрозу для яблунь та слив завдають КЛІЩІ.Проти них доцільно застосовувати НІСОРАН, АМАЛЬТ, ЕНВІДОР. Також велику шкоду завдають урожаю  ДОВГОНОСИКИ, КВІТКОЇДИ, ПОПЕЛИЦІ. Проти них доцільно застосувати АКТАРУ (1,5г.на 10л.).

Не мало шкоди завдають урожаю хвороби. Найнебезпечнішими серед яких є: ПАРША, КУЧЕРЯВІСТЬ ЛИСТКІВ ПЕРСИКА, КИШЕНЬКИ та ШАРКА СЛИВ, МОНІЛІОЗ абрикосів та черешні, КОКОМІКОЗ вишні. Для боротьби з ними необхідно:

ДО РОЗПУСКАННЯ БРУНЬОК обробити будь-яким мідевмісним препаратом (КУПРОКСАТ, ЧЕМПІОН, БЛУ БОРДО, КОСАЙТ або навіть бордоською рідиною). Для цього необхідно (60-100г.) будь-якого з цих препаратів на 10л. води.

Наступне оприскування необхідно провести ПЕРЕД ЦВІТІННЯМ. Для цього необхідно застосувати ХОРУС (1,5-2г. на 10л.) води. Якщо в цей час виявлено попелицю, додати АКТАРУ (1,5г.).

ПІСЛЯ ЦВІТІННЯ  проти ПАРШІ використати СТРОБІ (2г. на 10л.)  проти плодожерки додати КАЛІПСО (2,5г. на 10л.) води.

В стадії плода ЛІСОВИЙ ГОРІХ провести обробку препаратом СКОР (2мл. на 10л.) води проти плодожерки додати КАЛІПСО (2,5г. на 10л.).

ПІДЖИВЛЕННЯ

Доки температура повітря нижча 12 градусів внесення АЗОТНИХ добрив є малоефективне. Тому підживлювати необхідно селітрою в середині травня.

В цей час для ОДНОРІЧНИХ саджанців під одне дерево необхідно дати – по 1 ч.л. в середині червня – по 1 ст. л.

ДВОРІЧНИМ саджанцям перше підживлення – по 1 ст.л. селітри, друге і третє – по 2 ст.л.

ТРИРІЧНИМ саджанцям вже можна і по 100г, але необхідно дивитись чи зав’язались плоди. Якщо ні то не варто підживлювати АЗОТНИМИ добривами це стимулюватиме лише приріст крони.

Для щедрого врожаю під час цвітіння доцільно скропити дерева розчином НАТУРАЛЬНОГО МЕДУ (100г на 10л) води.