Підкормка саду

В першу чергу нагодуйте сад. Але спочатку пригадайте, як показало себе

кожне дерево в минулі роки.

* Іноді дерева при інтенсивному зростанні погано плодоносять. У цьому випадку підсилюють фосфорне і калійне живлення і 1-2 року не вносять азот. Коли дерево почне нормально плодоносити, азотні добрива необхідні для забезпечення хорошого приросту і високого врожаю.

* Якщо дерево плодоносить більш-менш нормально, тоді в рік, коли плодів немає, азотні добрива використовують один раз – навесні.

У рік з високим урожаєм дозу азотних добрив збільшують. Вносячи їх навесні і після червневого осипання зав’язей, щоб забезпечити хороший ріст пагонів і плодів.

* Щоб яблука були ще більшими і їх було більше (значна частина потенційної зав’язі видаляється при проріджуванні крони), використовуйте водний розчин БОРА, приготовлений з розрахунку 5-15г борної кислоти або 20-25г бури на 10л води, корисно буде його змішати з препаратом – стимулятором плодоутворення. Така суміш різко підвищує плодоношення, якщо нею обробити сад у вечірній час в період розпускання бутонів. Повторне обприскування проводиться через 5-7 днів. Як правило, плоди виходять набагато більшими, вони не обсипаються, легше переносять нестійку погоду і хвороби.

Поліпшення смаку.

Непогано поліпшити ще смак і зовнішній вигляд яблучок – адже великі плоди зазвичай більш рихлі, менш смачні, погано пофарбовані і гірше лежать.

* Щоб це виправити, їх потрібно наситити залізом. З цією метою 20г залізного купоросу розводять в 10 л вод, додають природний регулятор росту і індуктор імунітету рослин з фунгіцидною ефектом або 3-5 таблеток янтарної кислоти. Таке обприскування виконують тоді, коли плоди досягають чверті своєї звичайної величини. Повторне обприскування проводять в період, коли плоди досягають половини свого об’єму.

При такій обробці плоди збільшуються приблизно на третину свого розміру, набувають більш яскраве забарвлення і поліпшують смак.