yabluko2

Виведений у Чехословаччині в 1970 році в результаті схрещування сортів “Голден Делішес” та “Ренет оранжевий Кокса” дерева слаборослі. Сорт стійкий до борошнистої роси та середньо стійкий до парші. Перспективний насамперед для західного лісостепу, лісостепу України та Прикарпаття.
Сорт дуже швидко плідний, високоврожайний, плодоносить стабільно. Плоди вагою 160-190г. Цвіте в середні строки. Найкращі запилювачі Акмене, Лобо, Пріам, Теремок. Після перевантаження врожаєм, в місцях незахищених від вітру може підмерзати. Тому рекомендується правильний вибір місця, високий рівень агротехніки із заходами направленими на нормування врожайності. Плоди вище середніх розмірів, одномірні, округло-овальні злегка ребристі, зеленувато-жовті із світло-червоним розмито-полосатим рум’янцем на більшій частині поверхні плода. М’якоть зеленувато-кремова, середньозерниста, соковита, дуже приємного солодкого смаку (4,5-4,7балів). Знімальна стиглість наступає з середини вересня до початку жовтня. В холодильнику плоди зберігаються до березня, а в холодильниках з газовою камерою до травня.
ПРИ ОБРІЗУВАННІ ПАМ’ЯТАЙТЕ! Дерево слаборосле, з овальною, середньо загущеною кроною. Плодоносить на кільчатках, списиках та плодових прутиках.