Яблука-дуже цінний фрукт, в якому присутні майже всі необхідні організму вітаміни і мінеральні речовини, а також фолієва кислота, цукри, пектини. «Кожен день зїдаючи яблуко ти, економиш на лікарях» – так кажуть англічани. Яблучна дієта допомагає нормалізувати чи скоректувати порушення обміну речовин, боротися з надмірною вагою. Але потрібно знати, що це не панацея. І один раз побувавши на подібні дієті. Ви не станете стрункою на завжди.  Ви скинете декілька кілограмів, а повернувшись після дієти до звичайного життя і своєму попередньому раціону, знову наберете вагу. Яблучна, як і люба інша дієта (кефірна, рисова, овочева, сирна, рибна та ін.), добра лише як  додаток до основного методу оздоровлення. Краще всього влаштовувати один так званий розвантажувальний день «на яблуках». Це особливо доречно після переїдання в свята, та на багатих «шведських столах». Щоб понизити вагу, «яблучний день» бажано проводити 1-2 рази на тиждень. Для профілактики – достатньо раз в місяць. Зауважте ця дієта дуже ефективна для профілактики атеросклерозу та гіпертоніків.

Існує декілька варіантів дієти.

1. Протягом дня потрібно їсти тільки яблука. Причому стільки, скільки «влізе». Але при цьому обов’язково пити багато рідини. Саме оптимальне – заспокійливі настої трав.

2. За день у вас потихеньку повинно «піти» півтора кілограма свіжих яблук. І     (УВАГА!) – взагалі нічого не пити. Достатньо тої рідини, яка в яблуках. Зауважте, любителі можуть запікати яблука в духовці – різниці майже нема.

3. Ще популярний такий вид дієти – кефірно-яблучний. На 1 яблуко – 1/2 стакана кефіру 5-6 раз в день. Дуже часто її радять застосовувати  вагітним жінкам під час токсикозу.

4. Дієта на неділю. Для самих стійких, кого допекли проблеми з надлишковою вагою чи з органами травлення. 1-й день-1кг яблук; 2-й день-1,5кг яблук; 3-й день-2кг яблук; 4-й день-2кг яблук; 5-й день-1,5кг яблук; 6-й день-1кг яблук. Можна пити чай, бажано зелений, і жувати сухарі чорного хліба.

ПОРАДИ

При запорах поможуть 2-3 яблука натощак кожний ранок в протягом місяця и більше. Для тих, хто кинув курити, але процес проходить «тяжко», корисна яблучна дієта протягом 3-Х днів підряд. До неї пропонується зелений чай.

Ті, у кого проблеми з кишечником, просто зобов’язані щоденно їсти яблука і влаштовувати собі яблучні дні. Американські вчені визначили, що в яблуках є специфічні речовини, подавляючи злоякісні клітини, що викликають рак печінки і кишечника.

Важливо знати, які сорти вам підходять. Наприклад, при виразковій хворобі шлунку  протипоказані кислі яблука, а «дозволені» солодкі чи навіть печені солодкі. І навпаки – у  випадку гастрита з пониженою кислотністю сумісні яблука кислих сортів, антонівка, наприклад.

Щоб яблука швидше засвоїлись, їх краще їсти тертими.

В зернятках яблук міститься дуже багато йоду: якщо з’їсти 5-6 яблучних зернят, то організм отримає добову норму йоду.

Люди худнуть не від яблук, а від того, що загальна калорійність вжитих протягом дня одного-двох кілограмів була менша, ніж калорійність їх раціону в інший день. Точно так можна схуднути на любому іншому продукті, якщо їсти тільки його. Навіть на хлібі чи картоплі.