OLYMPUS DIGITAL CAMERA

БЕРЕ КИЇВСЬКА

 Зимовий сорт, одержаний в Українському НДІ садівництва. Автор І.М.Ковтун.

Дерево вище середньої сили росту, з широко пірамідальною середньої густоти кроною. Сорт зимостійкий. В умовах південного Полісся в останні роки не спостерігалося зимових пошкоджень морозами, що викликають зниження врожаю чи загибель дерев. Плоди відносно стійкі до парші, листки можуть уражатися бурою плямистістю. Істотний недолік сорту – пізньоплідність, особливо на насіннєвій підщепі (5-6-й рік). Сорт добре сумісний з айвою, на якій вступає в плодоношення на 3-4-й рік, при цьому продуктивність в умовах дерново-слабопідзолистого піщаного ґрунту, не дуже сприятливого для культури груші на айві (форма ІС 2-10) у продуктивному періоді досягала 21 кг з дерева або 263 ц/га при схемі садіння 4 х 2 м.

Кращі запилювачі: Конференція, Марія, Ізюминка Криму, Десертна, Улюблена Клапа.

Плоди великі, одномірні, масою 170-280 г, видовжено-грушоподібної форми, з гладенькою поверхнею. Шкірочка суха, вкрита сірими нечисленними підшкірними цятками. Основне забарвлення в період знімання зелене, покривне – бурувато-червоне. На сонячному боці (особливо на айвовій підщепі) значна частина плодів має рум’янок. М’якуш зі слабким ароматом, кремового кольору, середньої щільності, ніжний, маслянистий, соковитий, кислувато-солодкий, дуже гарного смаку. Дегустаційна оцінка – 4,6-4,7 бала. Плоди, не підв’ялюючись, добре зберігаються в звичайних сховищах до січня – лютого.

Переваги: задовільна зимостійкість; високі смакові якості плодів.

Недоліки: сильнорослість; пізньоплідність; повільне нарощування врожаю на насіннєвій підщепі.Сорт районований у зоні Лісостепу України, добре себе зарекомендував у зоні південного Полісся та в інших регіонах. Бере київська – один з кращих зимових сортів груші і справжні шанувальники зимових сортів, незважаючи на ряд недоліків, віддають Йому перевагу, особливо в північних регіонах України.