крупноплыдна

КРУПНОПЛІДНА

 Осінній сорт. Відзначається невисокою вибагливістю до умов вирощування і доброю зимостійкістю. Стійкість до парші і бактеріального опіку листя доволі висока. Сумісність з айвовою підщепою добра. Дерево середньоросле, з широкою пірамідальною, густою кроною.  Цвітіння в середньопізні строки, розтягнуте. Квіткові бруньки закладаються, переважна, на 2-4-, частково – на багаторічній деревині. У плодоношення на підщепі груша лісова вступає на 5-й рік після садіння в сад. Плоди великі (середня маса 280 г, окремі – 400-500 і навіть 670г), грушоподібні, з гладкою чи слабо горбистою поверхнею, незважаючи на великий розмір, доволі міцно тримаються на дереві. Шкірочка тонка чи середньої товщини, у період знімальної стиглості зеленувато-жовта, споживчої – ясно-жовта, ніжна, гладенька, суха на дотик, блискуча, іноді з золотавою засмагою на сонячному боці. Підшкірні крапки зелені чи ясно-коричневі, середньої величини, численні, іноді по плоду розкидані невеликі іржаві плями. Оцінка плодів за зовнішнім виглядом 4,6-4,8 бала. М’якуш щільний, білий, соковитий, маслянистий, ніжний, кисло-солодкий, зі слабким ароматом, високих смакових якостей (4,7-4,8 бала). Знімальна стиглість плодів настає в середині вересня, споживча – на початку жовтня, у холодильниках можуть зберігатися до січня. Після перенесення з холодильника в тепле приміщення плоди не буріють зверху і не спухають.

ПЕРЕВАГИ: швидкоплідність, висока врожайність, привабливість і високі смакові якості плодів, висока стійкість до парші і бактеріального опіку листя; середньорослість дерева.

НЕДОЛІКИ: дуже великі плоди, у зрілому стані мають потребу в дбайливому догляді. Напливи кори і деревини біля бруньок ускладнюють проведення вічкування.