еліза

ЕЛІЗЕ

Виведений 1974 році в Нідерландах шляхом схрещування “Селтер” та “Кокс Оранж Пепін” в Європі цей сорт рахується клубним, визиває інтерес довгим зберіганням плодів та їх відмінними смаковими і товарними якостями. Дерево середньо росле з розлогою широкою, не загущеною  кроною. Сорт відрізняється скороплідністю, високою урожайністю, стійкістю до парші, борошнистої роси та бактеріального опіку. В плодоношення вступає рано.

Плодоносить щедро. Схильний до надмірної врожайності. Нормування зав’язі забезпечує їх високі товарні якості та регулярність плодоношення. Цвіте в середньопізні строки дуже інтенсивно. Сорт частково самозапильний. Найкращими запилювачами являються- Айдаред, Ельстар і його клони, Гала і клони, Голден Делішес, Ред. Делішес, Акме. Плоди великі з буровато-темно-червоним розмитим румянцем по всій поверхні.  М’якоть зеленувато-біла, тверда дрібнозерниста, соковита. Хорошого кисло-солодкого смаку. Знімальна стиглість наступає на початку жовтня.  В холодильниках плоди зберігаються 7-8 місяців при чому не втрачаються смакові властивості.

  ПРИ ОБРІЗУВАННІ ПАМ’ЯТАЙТЕ! Дорево середньоросле, з розлогою незагущенною кроною. Сорт схильний до надмірного зав’язування плодів, тому необхідне нормування зав’язі яке забезпечить високі товарні якості плодів та регулярнее плодоношення.